پد عینک طبی

برای اینکه عینک‌های طبی به راحتی به روی بینی قرار گیرند و پوست صورت را زخم نکنند، در تهیه آن‌ها از پدهای نرم و کوچک استفاده می‌شود. این پدها باعث می‌شوند که هنگام استفاده از عینک طبی احساس مزاحمت و ناراحتی نکنید. اما مشکل اینجاست که معمولا با گذشت زمان این پدها خود آلوده می‌شوند و انواع کثیفی‌ها را به خود جذب می‌کنند. اگر برای مدت طولانی از عینک استفاده کنید حتما متوجه می‌شوید که رنگ پد عینک طبی تغییر می‌کند و ظاهری بسیار کدر و نامناسب به خود می‌گیرد.

به همین خاطر است که باید از طریق روش‌های مختلف برای تمیز کردن آن‌ها اقدام نمود. شیوه‌های مختلفی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به سادگی هرچه تمام‌تر پد عینک را پاکسازی کنید و آلودگی‌های آن بزدایید. در این مقاله به چند مورد از روش‌هایی اشاره خواهیم کرد که به کمک آن‌ها می‌توانید پد عینک طبی را تمیز کنید. پس با ما همراه باشید.

استفاده از مسواک

این شیوه یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای تمیز کردن پد عینک طبی است و در اغلب موارد نیز نتیجه می‌دهد. کافی است یک مسواک را بردارید و آن را به خوبی بشویید. اگر مسواک آلوده باشد، عینک و پد آن نیز کثیف‌تر می‌شوند. پس آن را با آب به خوبی بشویید.

سپس مسواک را به آرامی به روی پد عینک بکشید و تلاش کنید تا تمام درزها و اجزای آن را تمیز کنید. مسواک به خارج کردن جرم‌ها، گرد و غبار و آلودگی‌های پد عینک کمک می‌کند و سبب تمیز شدن آن می‌شود. البته دقت کنید که مسواک به عدسی عینک برخورد ننماید چراکه در این صورت می‌تواند به روی آن خط و خش ایجاد کند.

می‌توانید برای پاکسازی بهتر پد، پیچ و مهره‌ها آن را باز کنید و سپس با مسواک همه اجزاء آن را تمیز نمایید. البته این کار کمی دشوار است و بهتر است در مواقع غیرضروری از انجام آن پرهیز نمایید.

پد عینک طبی

استفاده از پد الکلی

یکی دیگر از راهکارها که در اغلب موارد نتیجه بخش است، استفاده از یک پد الکلی است. البته می‌توانید یک دستمال یا پنبه آغشته به الکل را نیز مورد استفاده قرار دهید. البته به کار بردن پنبه می‌تواند به گیر کردن الیاف آن درون درزهای عینک منجر شود پس دستمال و پد الکلی گزینه‌های بهتری هستند.

باید به آرامی و به صورت آهسته دستمال الکلی را به روی پد عینک بمالید و آلودگی‌های آن را ذره ذره پاک کنید. کاربرد الکل می‌تواند به ضدعفونی کردن پد نیز کمک کند که این امر بسیار مفید خواهد بود. اگر تمیز کردن پد ظریف برای شما دشوار است، می‌توانید با پیچ گوشتی آن‌ها را از هم باز کنید و سپس با کمک دستمال همه قطعات را پاکسازی کنید.

می‌توانید برای نتیجه دهی بهتر، از گوش پاک کن نیز کمک بگیرید و آن را به الکل آغشته نمایید. سپس قسمت‌های مختلف پد عینک را به کمک آن تمیز کنید. با استفاده از این روش شاهد تغییر رنگ و شفافیت بیشتر پد خواهید شد که از تمیزی و پاکیزگی بیشتر آن خبر می‌دهد.

تمیز کردن پد عینک طبی با مایع صابون

اگر می‌خواهید از روشی مطمئن‌تر و آسان‌تر برای تمیز کردن پد عینک استفاده کنید، بهتر است از مایع صابون کمک بگیرید. مقداری مایع ظرفشویی یا دستشویی را درون یک ظرف آب بریزید و آن‌ها را کاملا با هم مخلوط کنید تا کف ایجاد شود. سپس عینک را درون ظرف قرار دهید و اندکی صبر کنید تا به خوبی آلودگی‌های آن از بین بروند. سپس عینک را از درون ظرف در بیاورید و با آب بشویید. بسیار مهم است که این کار را به آرامی انجام دهید تا عینک خش بر ندارد و آسیب نبیند.

پس از آنکه عینک را شستید، آن را با دستمال مخصوص خشک نمایید و یا اندکی صبر کنید تا خود به خود خشک شود. در این بین استفاده از دستمال کاغذی یا پارچه‌های دیگر توصیه نمی‌شوند چراکه سبب ایجاد خط و خش و لکه‌های بیشتر خواهند شد. در اینجا نیز به خوبی مشاهده خواهید کرد که پد عینک درست مثل روز اول تمیز شده است و شفافیت و تمیزی خود را بازیافته است.

پد عینک طبی

یک راهکار برای پدهایی که به فریم چسبیده اند

اگر پد عینک به فریم آن چسبیده باشد، باز کردن آن و شستشو دادنش به روش‌های مختلف بسیار دشوار خواهد بود. در این صورت باید از روش‌های دیگری برای تمیز کردن آن استفاده نمود. اگر پد عینک شما هم به فریم آن چسبیده است، می‌توانید با کمک گرفتن از یک دستمال آغشته به الکل آن را به خوبی پاکسازی نمایید.

البته استفاده کردن از یک مسواک نرم و مناسب نیز برای این کار توصیه می‌شود. یک مسواک نرم و تمیز را برداشته و با کمک آن پد عینک را تمیز کنید و جرم‌های آن را بزدایید. این کار را آن قدر تکرار کنید تا پد کاملا تمیز و پاکیزه شود.

در برخی موارد نیز می‌توانید با استفاده از گوش پاک کن آلودگی‌های پد عینک را پاک کنید. برای نتیجه دهی بهتر می‌توانید سر گوش پاک کن را به الکل و یا مواد پاک ننده آغشته سازید. شستن پد با کمک مایع صابون نیز پیشنهاد می‌شود.

سخن پایانی

پد عینک قسمتی از آن است که به روی بینی قرار می‌گیرد و از زخم شدن پوست صورت جلوگیری می‌کند. اما پد نیز به مرور زمان آلوده می‌شود و گرد و غبار، جرم، چربی و آلودگی‌های پوست صورت را به خود جذب می‌کند. در اینجاست که تمیز کردن آن موضوعیت پیدا می‌کند. اگر پد عینک شما هم آلوده شده است، می‌توانید با کمک گرفتن از یک دستمال یا پد الکلی آن را به سادگی پاکسازی نمایید. همچنین استفاده از گوش پاک کن یا پنبه نیز می‌تواند ایده خوب و مناسبی باشد.

در برخی موارد توصیه می‌شود که این کار را به کمک یک مسواک نرم و تمیز انجام بدهید. به علاوه برای پاکسازی هر چه بهتر می‌توانید پیچ و مهره‌های آن را از هم باز کنید و سپس پد را به کمک الکل و یا مایع صابون تمیز نمایید. دقت کنید که پیشگیری از آلودگی پد بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. در این صورت پد عینک با گذشت زمان همچنان تمیز و پاکیزه باقی خواهد ماند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *