عینک طبی چند ضلعی

عینک طبی چند ضلعی یک نوع عینک است که شکل بریده‌های آن به صورت چند ضلعی است، به طور معمول مثل مثلث، مربع یا پنج ضلعی. این عینک‌ها اغلب برای کسانی که به عنوان مثال نیاز به عینک خواندن دارند، طراحی می‌شوند.

در فروشگاه‌های آنلاینی همچون عینک آنلاین ، شما به یک طیف گسترده‌ای از مدل‌ها، برندها، سبک‌ها و طرح‌ها دسترسی دارید.

مشخصات کلی عینک طبی چند ضلعی

عینک طبی چند ضلعی، مشخصات مختلفی دارد که به شکل کلی عبارتند از:

 • شکل بریده‌ها: این عینک‌ها دارای شکل‌های چند ضلعی مثل مثلث، مربع، پنج ضلعی، و… هستند که از جمله این شکل‌ها می‌توانند باشند.
 • جنس بریده‌ها: بریده‌ها معمولاً از مواد مختلفی مانند پلاستیک، فلز یا فرآورده‌های آهنربایی ساخته می‌شوند.
 • طراحی فریم: فریم اطراف بریده‌ها می‌تواند به صورت فلزی یا پلاستیکی بودن و ممکن است در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی عرضه شود.
 • عدد پل‌ها: پل‌ها در بین بریده‌ها قرار دارند و می‌توانند به شکل عددی نشان دهند که چند پل دارند. برخی از عینک‌ها دارای پل‌های دوگانه یا چندگانه هستند.
 • لنزها: عینک طبی چند ضلعی می‌توانند از لنزهای تکی یا چندتایی تشکیل شده باشند، که هر لنز مخصوص یک مشخصهٔ دید است.
 • نوع تصحیح بینایی: این عینک‌ها معمولاً برای تصحیح مشکلات بینایی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم (اختلال نیم‌کرویی لنز چشم) استفاده می‌شوند.
 • سایز و اندازه: مانند سایر عینک‌های طبی، این عینک‌ها هم باید به اندازه مناسب چشم کاربر باشند تا به درستی تصحیح بینایی انجام شود.
 • وزن و راحتی: وزن و راحتی از جمله عواملی است که مهم بوده و تأثیری بر راحتی استفاده از عینک‌ها دارد.

توجه داشته باشید که این مشخصات ممکن است با توجه به طراحی و تولید هر نوع عینک متفاوت باشند.

عینک طبی چند ضلعی

انواع عینک طبی چند ضلعی

عینک طبی چند ضلعی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند به عنوان مثال عبارتند از:

 • عینک مثلثی: این نوع عینک دارای سه ضلع و پل‌های مختلفی است که می‌تواند به شکل‌ها و طرح‌های متنوعی طراحی شود.
 • عینک مربعی: این عینک‌ها دارای چهار ضلع مربعی هستند و ممکن است طراحی‌های مدرن و جذابی داشته باشند.
 • عینک پنج ضلعی: این نوع دارای پنج ضلع بوده و به علت طراحی جذاب و منحصر به فرد خود مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • عینک‌های چند ضلعی ترکیبی: بعضی از عینک‌ها دارای ترکیبی از اشکال چند ضلعی مختلف مانند مثلث و مربع هستند که باعث می‌شود ظاهر آن‌ها منحصر به فرد باشد.
 • عینک‌های چندگانه پل: در این نوع عینک‌ها، دو یا چندین پل بین بریده‌ها وجود دارد که شکل منحصر به فردی دارند.

هر یک از این انواع عینک طبی چند ضلعی با توجه به شکل، طراحی و ویژگی‌های بینایی متفاوت به منظور تصحیح مشکلات بینایی فردی طراحی می‌شوند.

عینک های چند ضلعی و فرم صورت

عینک‌های چند ضلعی یکی از انواع عینک‌های طبی هستند که شکل بریده‌های آن‌ها به صورت چند ضلعی طراحی شده.

در انتخاب عینک چند ضلعی، شکل صورت شما یک نقش کلیدی ایفا می‌کند. در زیر توضیحی از انواع فرم‌های صورت و مطابقت آن با عینک‌های چند ضلعی آورده شده است:

 • فرم صورت گرد: برای فرم‌های صورت گرد، عینک‌های چند ضلعی با شکل‌های مربعی یا مستطیلی به خوبی مناسب هستند. این نوع عینک‌ها به صورت‌ متمایل به دیگر فرم‌های چند ضلعی نیز می‌توانند متناسب با صورت گرد باشند.
 • فرم صورت مربعی: در این حالت، عینک‌های چند ضلعی با شکل‌های مثلثی یا گرد معمولاً مناسب هستند. این شکل عینک‌ها به اصلاح فرم صورت کمک می‌کند و طرح‌های مختلفی می‌تواند با توجه به انتخاب شما در نظر گرفته شود.
 • فرم صورت بیضی‌ای: اگر فرم صورت شما بیضی‌ای است، عینک‌های چند ضلعی با شکل‌های مثلثی یا مستطیلی ممکن بوده مناسب باشند. این نوع عینک‌ها به تعادل و تطابق با فرم صورت کمک می‌کنند.
 • فرم صورت مستطیلی: برای فرم‌های صورت مستطیلی، عینک‌های چند ضلعی با شکل‌های مربعی یا مثلثی معمولاً توصیه می‌شوند. این عینک‌ها به طراحی فرم صورت اضافه می‌شوند و بر چشم‌ها تأکید می‌کنند.

توجه داشته باشید که این توصیه‌ها راهنمایی عمومی هستند و عوامل دیگری نیز می‌توانند در انتخاب عینک مناسب برای شما تأثیر داشته باشند، از جمله سلیقه شخصی و استایل ظاهری.

عینک طبی چند ضلعی

عینک طبی زنانه و مردانه دیور مدل چند ضلعی

عینک‌های طبی دیور با شکل چند ضلعی، یک ترکیب از طراحی دقیق و استایل مدرن دارند. این عینک‌ها به عنوان جزءی از مجموعه‌های زنانه و مردانه دیور عرضه می‌شوند که به تفاوت‌های استایلی و ذائقه‌های جنسیتی متناسب با زنان و مردان پاسخ می‌دهند.

در این عینک‌ها، شکل‌های چند ضلعی مانند مثلث، مربع و پنج ضلعی به عنوان پایه‌های طراحی استفاده می‌شوند. طرح‌ها و جزئیات ظاهری مانند اندازه و ضخامت بریده‌ها، جنس فریم، انتخاب رنگ‌ها و طرح‌های دیگر نیز ممکن است با توجه به هر مدل دیور تغییر کند.

عینک‌های طبی دیور با شکل چند ضلعی معمولاً به دقت و با استفاده از مواد با کیفیت ساخته می‌شوند تا جنبه‌های بصری و استایلی را به خوبی پاسخ دهند. این عینک‌ها می‌توانند به عنوان یک اکسسوری جذاب و کمکی برای تصحیح بینایی در یک پوشش مدرن استفاده شوند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *