فواید استفاده از عینک دودی در زمستان

یکی از روش هایی که برای حفظ سلامتی چشم به کار برده می شود، استفاده از عینک دودی می باشد. برخی از افراد تصور می کنند که عینک دودی تنها برای فصل گرما و تابستان است. در صورتی که اینطور نیست و در فصل زمستان نیز می توانید از بهترین فواید عینک دودی بهره مند شوید. بهتر است که در ادامه با فواید عینک های دودی در زمستان آشنا شویم.

استفاده از عینک دودی در زمستان

برخی از افراد ضرورتی برای استفاده از عینک دودی در زمستان نمی بینند و به این موضوع اهمیتی نمی دهند. در صورتی که در کل تابستان از عینک دودی استفاده می کنند. به این ترتیب بهتر است بدانید که استفاده کردن از عینک دودی حتی در فصل زمستان نیز ضرورت دارد. چرا که اشعه های خورشید و شدت نوری که در زمستان از برف ها ساطع می شود، برای سلامتی چشم ها مضر است. به همین دلیل است که استفاده از این عینک در فصل زمستان نیز توصیه می شود. چشم ها از حساس ترین اعضای بدن محسوب می شوند که بیشتر از سایر اعضا دچار آسیب می شوند.

بهتر است که در زمان خرید عینک آفتابی در فصل زمستان دقت بیشتری به عمل آورید و به سراغ عینکی بروید که مناسب این فصل باشد. چرا که شدت نور در این فصل بسیار بیشتر و خطرناک تر است.  برای حفظ سلامت چشم های خود باید به دنبال خرید عینک دودی اصل بروید. انتخاب یک عینک دودی مناسب اهمیت زیادی در حفظ سلامت چشم های شما دارد.

فواید عینک دودی در زمستان

برخی از افراد خرید عینک دودی را جدی نگرفته و یا از آن تنها برای زیبایی استفاده می کنند. به همین دلیل است که به اصل بودن آن توجهی نمی کنند. استفاده از عینک دودی به شدت آن هم در فصل زمستان توصیه می شود. چرا که از فواید زیادی دارد. از آنجایی که آسیب های نور خورشید می توانند کوتاه و یا حتی بلند مدت باشند، بهتر است که با خرید یک عینک دودی اصل و اورجینال، از فواید استفاده از آن در فصل زمستان بهره مند شوید. این فواید به شرح زیر می باشند:

جلوگیری از خشکی چشم

از آنجایی که فصل زمستان خشکی چشم را به همراه دارد، و این به دلیل سوز سرما، آب و هوای خشک و گرد و غبار می باشد، استفاده از عینک دودی مناسب می تواند از این مشکل جلوگیری کند. چشم ها همچنین در برابر گرد و غبار محافظت شده و خشکی چشم ایجاد نمی شود.

رانندگی ایمن

رانندگی در نور شدید آفتاب در فصل زمستان می تواند باعث بدتر کردن اوضاع و تاری دید شود. به این ترتیب استفاده از عینک دودی باعث کاهش خطر تصادف و وضوح دید بیشتر می شود. به این صورت می توانید رانندگی ایمن تری داشته باشید.

جلوگیری از حساسیت چشمی

از آنجایی که سرما باعث می شود تا حساسیت های چشمی رخ دهد، استفاده از عینک آفتابی باعث می شود تا حد زیادی حساسیت های چشمی از بین برود. از آنجایی که حساسیت چشمی در فصل زمستان بیشتر رخ می دهد، استفاده از عینک دودی باعث از بین بردن این حساسیت می شود.

افزایش قدرت بینایی

در فصل زمستان سوز سرما و تغییرات آب و هوایی باعث باعث کاهش دید می شود. استفاده از عینک دودی باعث می شود تا قدرت بینایی افزایش پیدا کند و راحت تر بتوانید در فصل زمستان به خارج از خانه بروید.

جلوگیری از فشار و خستگی چشم

از مهمترین فواید عینک های دودی در زمستان می توان به این اشاره کرد که باعث جلوگیری از فشار و خستگی چشم ها می شود. به این ترتیب بهتر است که استفاده از آن را جزو عادات روزمره قرار دهید و سپس از خانه خارج شوید. استفاده از عینک در این فصل مانع سردرد و خستگی شده و خستگی چشم را از بین می برد.

کنترل اشعه فرابنفش

بارش برف در فصل زمستان باعث زیاد شدن اشعه فرا بنفش می باشد. به این ترتیب این اشعه بسیار زیان بار است و به چشم آسیب وارد می کند. استفاده از عینک دودی استاندارد و اصل باعث کنترل اشعه فرابنفش شده و عارضه های آن را از بین می برد.

ویژگی های عینک دودی خوب مخصوص زمستان

برای تهیه کردن یک عینک دودی خوب و استاندارد، باید به ویژگی های مهمی توجه کنید که در این عینک وجود دارند. از جمله مهمترین این ویژگی ها شامل موارد ذکر شده در زیر می باشند:

  • برازندگی از ویژگی های یک عینک خوب است که باید به صورتی باشد که به روی چهره شما بنشیند. این عینک باید به صورتی انتخاب شود که به راحتی روی صورت قرار گرفته و گشاد یا تنگ نباشد.
  • توجه به طرح فریم عینک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فریم عینک باید به صورتی باشد که به چهره شما بیاید و برای استایل شما مناسب باشد. فریم یک عینک دودی استاندارد نقش مهمی در چهره و حفاظت از چشم های شما دارد. بهتر است به سراغ عینک های طرح پهن تر بروید که فضای بیشتری را پوشش داده و باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم ها می شود.
  • ضد UV بودن از دیگر ویژگی های یک عینک استاندارد می باشد. اولین کار در خرید عینک دودی باید اطمینان از حفاظت 100 درصدی آن از چشم ها باشد. عینک دودی پلاریزه نوع عالی است که ضد انعکاس است و باعث کاهش تشعشع نور می شود و از چشم ها مراقبت می کند.
  • جنس فریم و عدسی عینک نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید. این جنس باید مرغوب و عالی باشد و برای پوست و چشم ها حساسیتی ایجاد نکند. این دسته از عینک ها طول عمر بالاتری دارند و با دوام و سبک هستند. بهتر است برای رسیدن به این ویژگی به سراغ عینک های از جنس پل کربنات بروید. همچنین CR-39 یک پلاستیک درجه یک است که در ساخت لنز عینک به کار برده می شود و در مقابل شکستگی مقاومت بالایی دارد.
  • رنگ عدسی عینک گزینه دیگری است که بسیار متنوع می باشد. برای نمونه لنز خاکستری نور را کاهش داده، لنز قهوه ای و کهربایی باعث حذف تابش نور می شود. بهتر است بدانید که لنزهای سبز آن طور که باید نمی توانند در کاهش نور موثر باشند.

قیمت عینک آفتابی

بهتر است بدانید که قیمت عینک های آفتابی از مهمترین شاخصه ها در خرید آن محسوب می شود. به این ترتیب قیمتی که برای آن در نظر گرفته می شود، با توجه به شاخصه های مهمی تعیین می گردد که می توان به نوع عینک، میزان درجه کاهش نور و ضد یو وی بودن، جنس فریم و عدسی و برند عینک و … اشاره کرد.  البته بهتر است بدانید که گران بودن به معنای استاندارد بودن آن عینک نیست و تنها باید برای اطمینان از اصل بودن عینک دودی به برندهای شناخته شده مراجعه کنید.

کلام آخر

مراقبت از چشم ها از جمله مهمترین کارها محسوب می شود که باید آن را انجام دهید. پس فرقی نمی کند که در چه فصلی هستیم، تابستان یا حتی زمستان می توانند به چشم ها آسیب وارد کنند. بنابراین بهتر است که در فصل زمستان نیز از بهترین عینک دودی استفاده کرده و از فواید آن بهره مند شوید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *