عینک برای صورت گرد

امروز میخواهیم درباره نحوه انتخاب عینک برای صورت گرد با شما صحبت کنیم لطفا در این مقاله با ما همراه باشید. عینک از آن دسته از اکسسوری هایی است که به طور کلی میتواند تاثیر بسزایی در استایل شما داشته باشد و یک استایل معمولی را میتواند به یک استایل شیک و خارق العاده تبدیل کند ؛اما به طورکلی انتخاب اشتباه شما میتواند به طور کامل استایل شما را بهم بریزد و خراب کند. انتخاب اشتباه فریم و سبک عینک طبی میتواند حتی باعث شود سن شما بیشتر یا کمتر از سن واقعی شما به چشم بیاید، بخاطر همین انتخاب کردن عینک یا بهتر است بگوییم انتخاب صحیح و درست یک عینک مستلزم رعایت اصول خاصی است و بر اساس یک سری قوانین و مراحل خاصی انجام میشود.

همانطور که میدانید وقتی در فروشگاه ها و در ویترین مغازه ها عینک های زیبا و خاص میبینید و بدون توجه به این نکته که آیا مناسب صورت شما هست یا نه آنها را خریداری میکنید در اغلب مواردشاهد این هستیم که چندان مناسب و سازگار با صورت شما نیست، این در حالی است که آن عینک به خودی خود بسیار جذاب بوده و از زیبایی خاصی برخوردار است و ممکن است به روی صورت دوست شما یا اعضای خانواده‌ی شما بسیار هم جذاب به نظر بیاید ولی مناسب صورت شما نباشد، در واقع مشکل از صورت شما نیست و مشکل از عینکی که خریداری کردید هم نیست حال این سوال پیش میاید که، پس ایراد کار کجاست؟

نکات کلیدی برای انتخاب فریم مناسب چهره

 تنها یک جواب برای این سوال وجود دارد و آن هم این است که مدل فریم عینک با حالت چهره سازگاری ندارد و اصطلاحا روی صورت شما این عینک ننشسته است! و زیبایی که مد نظر شما است، ایفا نمیکند. شکل و حالت صورت در انتخاب نوع عینک و فریم و علاوه بر این دو شاخصه اصلی جنس و رنگ پوست شما نیز تاثیر زیادی دارد و در حین خرید عینک حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید.

قبل از انکه به شما آموزش انتخاب فریم و تشخیص شکل چهره خود را بدهیم بهتر است به چند نکته توجه ویژه داشته باشید. اگر دچار پیری چشم هستید، بهتر است فریمی انتخاب کنید که بزرگ باشد تا لنزهای پروگرسیو را در خود جای دهد ؛ نکته حائز اهمیت این است باید شکل فریم با شکل چهره شما متضاد باشد یعنی اگر فرم صورت شما مربعی میباشد بهترین حالت این است که شما عینک با فریم گرد انتخاب کنید  و فریم انتخابی باید هم اندازه صورت شما باشد برای مثال فریم برای صورت شما نه خیلی کوچک باشد و بزرگ.

عینک برای صورت گرد

نحوه تشخیص فرم چهره برای انتخاب بهترین فریم عینک

 برای متوجه شدن فرم صورت بهترین حالت این است که شما موهای خود را به طورکامل جمع کنید و بالا ببندید ،در مقابل آیینه بایستید  و مستقیم به آیینه نگاه کنید  خطوط کلی صورتتان را بررسی کنید و  فریمی که برای فرد انتخاب می‌شود بایستی دارای خطوطی باشد که آن دسته از سطوح صورت را که از حالت ایده آل فاصله دارد را تعدیل نماید. ما فرم های مختلفی مانند بیضی ،مثلثی،مربعی و گرد و .. داریم که در این مقاله به عینک های مناسب فرم گرد میپردازیم .

اگر بخواهیم یک متد کلی در انتخاب عینک بدهیم ، انتخاب عینک مناسب با فرم صورت گرد یا هر فرم دیگری دارای پنج قاعده میباشد که برای انتخاب درست لازم است ان ها را بدانید .ابعاد فریم که انتخاب میکنید قسمتی از بالا و پایین صورت را میگیرد مانند فریم‌های با رنگ گرادیان عمودی و یا افقی که در تمامی قسمت‌های فریم تاکید یکسانی وجود دارد و … ارتباط میان زاویه صورت و میزان گردی و خطوط ابرو صورت با چگونگی و گردی و زاویه دار بودن فریم ،دارد برای مثال باید پهنای مناسب برای فریم برابر با پهن‌ترین قسمت ساختار استخوانی صورت است.

یا اینکه هرقدر صورت کشیده تر باشد باید عمق فریم بیشتر باشد.یا جالب است بدانید فریم ها با رنگ تیره عموما صورت های کشیده را گرد و کوتاه تر و کشیدگی را کمتر نمایش میدهد .یا فریم ها در کشیده نشان دادن صورت های پهن تاثیر بالای دارد .نکته جالب این است شمما میتوانید با انتخاب فریم مناسب صورت خود را به صورت قرینه بالانس کنید یعنی اگر قسمتی از صورت پهن باشد با استفاده از فریم میتوانید آن را در صورت زیبایتان متعادل کنید  .

 بعد از مقابل آیینه قرار رفتن و توجه به خطوط فرضی ، متوجه فرم صورت گرد میشوید ، در اینجا به دلیل زاویه نداشتن اصطلاحا دایره در اشکال هندسی ، تمام اجزای شما به صورت مساوی است و همانطور که از عکس مشخص است صورت شما گرد است . اقلب افراد با فرم صورت گرد دارای پیشانی های بلند ،چانه های گرد و گونه های برجسته و گرد هستند .

افرادی که فرم صورت دایره‌ای دارند بهتر است برای ایجاد تعادل و تناسب و همچنین زیبایی میان اجزای صورتشان از عینک‎هایی که صورت آن‌ها را گرد تر نشان می‌دهند دوری کنند و به سراغ فریم‌هایی که با فرم صورت آن‌ها در تضاد است بروند که همین تضاد که بالاتر خدمتتان توضیح دادیم باعث خوب نشستن فریم بر صورت شما میشود .خب شکلی که با دایره در تضاد هست فریم هایی با زاویه های تند هستند مانند عینک‌های چشم گربه‌ای،عینک‌هایی با فریم مستطیلی،عینک‌هایی با فریم‌های ظریف،عینک‌هایی با فریم‌های چند ضلعی و حتی فریم‌های تا به تا و … این نوع فریم های نام برده دارای پل های عینک کاملا مشخص هستند و پهنای انها نسبت به ارتفاعشان بیشتر است ،که زیبایی صورت را دو چندان میکند .استفاده از فریم های گرد و بیضی باعث گرد تر سدن صورتتان میشود پس به جد از این کار بپرهیزید .

عینک برای صورت گرد

نکته قابل تامل در انتخاب فریم عینک مناسب در صورت های گرد

    پس یه نتیجه گیری کلی در رابطه با انتخاب فریم مناسب با فرم صورت کردیم ولی نکته قابل توجه این است صرفا در انتخاب فریم مناسب صورت گرد ،فرم صورت ملاک نیست و شما میتوانید در انتخاب فریم مورد نظرتان مولفه های دیگری رو همچون رنگ فریم و رنگ پوست در نظر بگیرید. بنابراین در کنار تمام ملاک های ارزیابی برای خرید یک عینک خوب و مناسب که با ویژگی های ظاهری تناسب دارد رو انتخاب کنید .

البته موضوع رنگ پوست منظور رنگ پوست و تناژ رنگی دقیق پوست شما ملاک این مقوله نیست بلکه تناژ های اصلی رنگ پوست که به دو بخش گرم و خنگ یا اصطلاحا سرد تقسیم میشود و توجه به این دو بخش باعث انتخاب صحیح فریم میشود . پوست های گرم اندرتون رنگی هلویی و کرمی دارد و پوست های خنک اندرتون رنگی صورتی و آبی دارند، بعد از تشخیص اندرتون رنگ پوستتان بهترین مناسب ترین برای هر کدام از |آن ها را خدمت شما عزیزان عرض میکنیم .

  • رنگ های مناسب برای اندرتون گرم : شتری – خاکی – طلایی- هلویی -نارنجی – مجانی و …
  • رنگ های مناسب برای اندرتون خنک : مشکی-نقره ای – رزگلد -ارغئانی – الویی – صورتی – یشمی و …

  توصیه میشود خدمت دوستان اگر عینک را برای استفاده روزمره خود انتخاب میکنید بهترین کار این است عینکی انتخاب کنید که از نظر شکل و رنگ باب سلیقتان باشد که با استفاده از آن احساس راحتی کنید و صرفا انتخاب بر اساس مد روز رو اولویت دوم خود قرار بدهید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *