عینک برای صورت کشیده

اگر شما صورتی کشیده دارید و همیشه برای خرید عینک طبی مناسب چهره خود دوبه شک هستید، با کمی تحقیق ومطالعه میتوانید که عینک مناسب چهره خود را یافته و خریداری کنید. برای صورت های کشیده عینکهای مناسب زیادی ودارای انواع مختلفی است که این تنوع میتواند به شما در انتخاب کمک کند. بهتر است که شما پس از شناخت انواع عینک ها، موردی از آنها را انتخاب نکنید که برای صورت و چهره شما جالب و زیبا نباشد. نوع عینکی که انتخاب می کنید میتواند در ظاهر شما تاثیر بسزایی داشته باشد و زیبایی شما رادو چندان کند.

آشنایی با عینک های مناسب چهره کشیده

در رابطه با انتخاب عینک برای صورت های کشیده میتوان گفت که انواع مختلف عینک ها میتوانند مناسب باشند. براساس سلیقه و مشخصات چهره صورت میتوان آنها را انتخاب و خریداری نمود. ابتدا برای انتخاب عینک مناسب باید دانست که واقعا چهره صورت شما کشیده می باشد و فرم دیگری نیست؟ برای اینکار لازم است با صورت کشیده ومدل اجزای آن بیشتر آشنا شویم.

فرم چهره ای که کشیده است توسط طول آن مشخص می شود، معمولا این چهره ها طولی دو برابر عرض صورت دارند و از این جهت به راحتی قابل تشخیص خواهند بود. در این نوع صورت میزان عرض پیشانی و گونه ها وخط فک تقریبا باهم برابر بوده و باید دانست که بین چهره کشیده و بیضی شباهت هایی وجود دارد ولی نمیتوان این دو فرم را کاملا بهم نسبت داد و باهم اشتباه گرفت. چهره های کشیده معمولا بلندتراز نوع بیضوی آن هستند. صورت های بیضی شکل، پیشانی همیشه به صورت قابل توجهی از چانه پهن تر می باشد. یکی از راه های تشخیص دادن چهره بیضوی، شباهت آن باتخم مرغ است که به صورت برعکس می باشد. درفرم بیضوی شکل عرض پیشانی بزرگتر از نوع کشیده می باشد. حال که با نوع چهره کشیده تا حدی آشنا شدید بهتر است به عینک های مناسب برای این نوع صورت بپردازیم که عبارت است از:

عینک برای صورت کشیده

عینک طبی با فریم ضخیم و رنگارنگ

 اگر شما دارای چهره ای کشیده هستید، عینک های ضخیم با فریم های برجسته میتواند به شماکمک کند که کشیدگی صورت شماکمتر به چشم آمده وداشتن چهره ای متعادل را تجربه کنید. بااین حال هرچه فریم عینک شما ضخیم تر باشد، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. هرچه دارای رنگ متفاوت تری باشد، زیبایی بیشتری را به چهره شما می بخشد. بهتر است با زدن عینک فریم ضخیم و رنگ متفاوت توجه را از جای جای صورت خود برداشته و به چشمان خود منتقل کنید. با کمک این مدل فریم میتوانید صورت خودرا پهن تر نمایان کنید. در خرید عینک باید توجه داشت که علاوه بر این موارد، اینکه آیا با سلیقه ما جور است یا نه و یابرای چه محیطی قابل استفاده است و… را نیز مورد بررسی قرار دهید. حال اگرصرفا عینکی را برای زیبایی خریداری کنید و نتوانسد از آن در مکان های مختلف استفاده کنید، فقط هزینه اضافی را پرداخت کرده اید.

عینک هایی با فریم مربعی

این نوع فریم های عینک طبی جذابیت و زیبایی خاصی را برای شما به ارمغان می آورد. دارای چهار زاویه بوده که ضمن برجسته کردن ویژگی های چهره شما، گزینه مناسبی برای صورت های کشیده به حساب می آید. حالت کشیده صورت را این مدل فریم ها متعادل کرده و باعث زیباتر کردن چهره می گردد. این مدل فریم ها دارای انواع مختلفی از لبه های ضخیم و باریک و رنگ های متنوع می باشد که بنا به سلیقه خود میتوان آن را انتخاب کرد.

فریم مدل گربه ای

این مدل عینک ها مخصوصا برای خانم هایی که صورت کشیده دارند بسیار مناسب است. به طوریکه این مدل فریم عینک ها از زمان قدیم رواج داشته اند امروزه نیز جزو عینک های زیبا و پرکاربرد به حساب می آید. عینک چشم گربه ای دارای قاب ضخیم و رنگ زیبا میتواند باعث جذابیت هرچه تمام تر صورت های کشیده شود و عرض صورت را افزایش دهد. همچنین این مدل فریم با بالا کشیدن خط ابرو بخش بالایی صورت رانیز برجسته تر می کند.

فریم عینک های خلبانی

 این مدل فریم ها در قدیم برای خلبانان جهت محافظت از چشمان خود در برابر اشعه های فرابنفش خورشید و مضر دیگر استفاده می شد. ولی باگذشت زمان میتوان گفت تمامی مردم دنیا تابه حال یکبارهم که شده این مدل عینک راامتحان کرده اند. این نوع فریم از نوع بهترین و مناسب ترین نوع عینک ها برای صورت های کشیده به حساب می آید. دارای رنگ های متفاوتی بوده و اگر طرفدار آن هستید و صورتی کشیده دارید حتما در خرید آن عجله کنید.

عینک های با فریم گرد

 استفاده از این مدل عینک ها امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. فریم گرد را میتوان در دسته بندی مدرن و کلاسیک قرار داد. همچنین میتوان ترکیبی از آن را داشت. این مدل عینک کاملا با صورت کشیده مطابقت دارد و ظاهری زیبا را برای شما به ارمغان می آورد. میتواند یکی از انتخاب های مهم واساسی برای چهره های کشیده باشد. حالتی روشنفکرانه را برای افراد به ارمغان می آورد.

عینک های برولین

این مدل عینک هادر دسته بندی عینک های کلاسیک می باشند. برای صورت های کشیده بسیار مناسب اند. از مشخصه آنها میتوان به قسمت بالایی فریم آنها که همانند ابرو می باشد اشاره کرد. این مدل معمولا دارای جنس های مختلفی است ولی عمدتا قسمت بالایی آن چوبی می باشد.

میتوانید اگر چهره ای کشیده دارید عینک های نامبرده در بالا را انتخاب و خریداری کنید. اینکه کدامیک از مدل های بالا را انتخاب کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد ولی با امتحان هر کدام از آنها میتوان دریافت که کدام مدل مناسب صورت کشیده خود خواهد بود.

عینک برای صورت کشیده

چه مدل عینک هایی مناسب صورت های کشیده نیست؟

از آنجایی که صورت های کشیده دارای طول بلندتری هستند، فریم عینک ها باید به گونه ای انتخاب شود تا توجه را به طرف چشم وپیشانی و بالایی صورت ببرد و همچنین صورت را عریض تر و پهن تر نمایان کند. این مطلب بدان معناست که باید از فریم های بسیار باریک و بدون عمق افراد باصورت های کشیده پرهیز کنند، زیرا با زدن آنها صورتشان کشیده تر نشان داده خواهد شد. همچنین نباید از عینک های بسیار بزرگ استفاده کنند، زیرا تعادل وزیبایی صورت را بهم می ریزد.

موارد استفاده یا عدم استفاده از عینک برای صورت کشیده

بهتر است فریم عینک طبی برای صورت های کشیده مربعی یا مستطیلی باشد. بهتر است فریم عینک برای صورت کشیده به گونه ای باشد که چهره پهن و عریض دیده شود. فریم هایی که لبه های آنها به سمت بالا باشند برای این مدل صورت ها مناسب است، به دلیل اینکه باعث می شود گونه ها زیباتر شده و دراز بودن صورت کمتر دیده شود.

باید از عینک های طبی که دارای سایز بزرگی اند استفاده نکرده و فریم آن خیلی دایره ای نباشد. این مدل ها تعادل و تقارن صورت را بهم زده و مناسب چهره های کشیده ودراز نیست.

در آخر میتوان گفت اگر شما در رابطه با هماهنگی وپوشیدن لباس های خود ولوازم زینتی وآرایشی مورد استفادتان سخت گیر هستید، اجازه اینکه چهره خودرا باعینکی نامناسب زشت کنید نمی دهید. بابررسی انواع عینک های گفته شده در بالا میتوان به راحتی عینک مناسبی را برای چهره خود انتخاب کنید. بسیاری از افراد خرید عینک وزیبایی آن را در صورت خود جدی نمی گیرند. هرچند که آگاه نیستند که عینک ها می توانند توجه رادر چهره فردبه خود به طور کامل جلب کرده و مفید واقع شوند. لذا در انتخاب آن حتما باید با سلیقه و ریزبینی عمل کرده و به ویژگی های صورت خود دقت کافی را داشته باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *