عینک آفتابی بعد از عمل لیزیک

بیایید قبل از این که به نوع عینک دودی بپردازیم به این موضوع اشاره کنیم که به طور کلی عمل لیزیک چه نوع عملی است و بر روی چه نوع چشم هایی انجام میشود!

عمل لیزیک بر روی چشم افرادی انجام میشود  که چشمشان از حالت عادی خارج  و دچار نزدیک بینی، دوربینی و استیگماتیسم  میشوند. این افراد نیاز مبرم به عینک طبی تا بتوانند یک دید واضح و شفاف و همچنین عادی داشته باشند.

 برخی از این افراد برای اینکه تجربه یک دید واضح و شفاف را بدون عینک داشته باشند به سراغ عمل های لیزیک میروند. عمل لیزیک نوعی از عمل های جراحی است که در آن  عموما با لیزربه اصلاح ضعف چشم میپردازند. با این کار افراد بدون نیاز به عینک طبی دامنه دیدشان واضح و عادی میشود. در ادامه به خرید بهترین عینک آفتابی بعد از عمل لیزیک می پردازیم.

عوارض بعد از عمل لیزیک

همانطور که میدانید چشم یک عضو حساس و حیاتی از بدن ماست که بدون وجود آن و سلامت بودنش کیفیت زندگی ما با مشکل مواجه می شود.عوارض بعد از عمل لیزیک در صورت عدم توجه به مراقبتهای لازم شامل موارد زیر است:

 1. خشکی چشم  به دلیل کاهش ترشح اشک
 2.  درخشش که به معنی هاله ای شدن و یا دو بینی چشم است
 3.  آستیگماتیسم چشم
 4.  تغییرات دید یا عدم دید در چشم
 5. مشکلات قرنیه چشم

برای مراقبت و محافظت از چشم بعد از عمل جراحی لیزیک باید حتما از یک عینک آفتابی مناسب و استاندارد استفاده کنیم  از وارد شدن فشار های جانبی به چشم جلوگیری  کند.البته ناگفته نماند عمل لیزیک اگر توسط یک چشم پزشک حاذق انجام شود عوارضی ندارد ولی این به معنی عدم استفاده از عینک آفتابی نیست.

عینک آفتابی بعد از عمل لیزیک

ویژگی عینک های آفتابی مناسب بعد از عمل لیزیک

حال که  به عمل جراحی لیزیک پرداختیم بهتر است که راجع به  مشخصات عینک آفتابی مناسب بعد از عمل لیزیک صحبت کنیم. آیا میدانید کدام عینک برای شما مناسب است و کدام عینک برای شما نامناسب و همچنین مضر است؟

مشخصات یک عینک خوب برای بعد از عمل را در ادامه بیان میکنیم:

 1. عدسی های پلاریزه؛ این نوع عدسی ها به کاهش تابش مجدد نور کمک شایانی میکند. درواقع این نوع عدسی ها به دلیل عملکرد درست جزوی از عدسی های مناسب برای بعد از عمل لیزیک میباشند.
 2. راحتی؛ راحت بودن عینک آفتابی به دلیل استفاده طولانی مدت از آن، بسیار مهم است و علاوه بر راحتی عینک آفتابی مناسب باید سبک وزن باشد و کل چشم را مورد پوشش قرار دهد.
 3. کیفیت؛ کیفیت عینک های آفتابی از جمله نکات مهم خرید میباشد. که تمامی مشخصات آن در برچسبی نوشته شده است.

مراقبت های بعد از عمل لیزیک

 • دوش گرفتن در روز اول جراحی به طور کلی توصیه نمیشود.
 •  از مالیدن چشم ها خود خودداری کنید.
 •  هنگامی که از منزل بیرون آمدین حتما از عینک مخصوص آفتابی با کیفیت طبق خصوصیاتی که در بالا  ذکر شد، استفاده کنید.
 •  تا یک ماه بعد از جراحی آرایش چشم نکنید زیرا منجر به ورود آلودگی ها به چشم میشود
 • از خیره شدن به لپ تاپ و گوشی و موارد مشابه خوداری کنید
 • از اشک‌ مصنوعی استفاده کنید
عینک آفتابی بعد از عمل لیزیک
Beautiful woman in the city

مدت زمان لازم برای استفاده از عینک آفتابی

همانطور که میدانید چشمان شما در دو هفته پس از عمل جراحی بسیار حساس هستند. در نظر داشته باشید که در دو هفته اول حتما از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید.حتی طبق توصیه برخی متخصصین نیز در ماه های اول پس از جراحی لیزیک از عینک آفتابی استفاده کنید تا ، چشم شما را در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت شود.

جالب است بدانید علاوه بر محافظت از چشم شما در برابر اشعه های مضر خورشید، یک عینک خوب  میتواند مانع از ورود ذرات مضر، گرد و غبار و یا سایر مواد زائد شود  و همچنین استفاده از عینک آفتابی روند بهبودی  چشمان شما را بعد از عمل لیزیک تسریع میبخشد.

 خرید عینک آفتابی بعد از لیزیک

 عینک آفتابی بعد از عمل لیزیک  وسیله محافظتی چشم می‌باشد که باعث جلوگیری از آسیب چشم  و عوارض بعد از عمل میشود. همه پزشکان بعد از عمل جراحی خرید یک  نوع عینک  آفتابی اصل را توصیه میکنند.مهم ترین نکته بابت خرید این نوع عینک ها این است که تمامی مشخصات لازم را داشته باشد. مثلا یو وی عینک بتواند از چشم در برابر اشعه مضر خورشید محافظت کند. مشخصات روی برچسب عینک نوشته شده است، خرید بهترین عینک‌ بعد از عمل لیزیک بسیار مهم و اساسی است و از بروز عوارض بعد از لیزیک جلو گیری می کند.

قیمت عینک آفتابی خوب شاید از عینک های فیک بیشتر باشد اما تاثیر آن نیز بسیار بهتر است. مخصوصا  فردی که به تازگی عمل لیزیک انجام داده است حتما باید از بهترین عینک آفتابی استفاده کند.

 خرید عینک های آفتابی اصل  را  به صورت اینترنتی با ثبت سفارش میتوانید انجام دهید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *