عینک آفتابی ارزان قیمت

یک سری مشکلاتی که در اثر استفاده نکردن از عینک آفتابی در فصول گرما برای چشم و پوست در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شوند، لک و مشکلات پوستی است. به همین دلیل چه بهتر است که از عینک آفتابی با کیفیت بالا استفاده کنیم. ما در اینجا معایب استفاده از یک عینک آفتابی فیک و ارزان قیمت را توضیح می دهیم.

آیا پزشکان‌ عینک‌افتابی ارزان قیمت را پیشنهاد می کنند؟

همه ما می دانیم که استفاده نکردن از عینک آفتابی برای چشم همان طور که می تواند ضرر داشته باشد به همان اندازه استفاده کردن از یک عینک آفتابی فیک و نا مرغوب به مراتب ضرر و آسیبی که بر چشم وارد می کند بیشتر و بدتر نیز می باشد و شما را در معرض بیماری های چشمی و سرطان قرار می دهد. متخصصان چشم استفاده از یک عینک آفتابی مرغوب را به همه گوشزد می کنند تا چه کودکان و چه بزرگسالان هنگامی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند از اشعه های فرابنفش نور خورشید در امان باشند.

 به علت آنکه طبق تحقیقات صورت گرفته 50 درصد از مضراتی که یک شخص در طول عمر خود می تواند از اشعه های فرابنفش نور خورشید دریافت کند تا سن 18 سالگی رخ می دهد و عینک آفتابی استاندارد باید  قابلیت مسدود کردن این اشعه ها را داشته باشند.

آیا عینک آفتابی ارزان قیمت جلو اشعه مضر خورشید را میگیرد؟

 در مواقعی که در بیرون هستید برای آنکه از ورود نور خورشید به چشمتان جلوگیری کنید چشم های خود را جمع می کنید و مردمک چشم به قطر نیم میلی متر می رسد. اگر از یک عینک آفتابی فیک و ارزان در مواقعی که با نور خورشید مواجه هستید استفاده کنید هیچ کمکی به چشم  و نیز مردمک چشم خود نکرده اید.

به علت آنکه یک عینک آفتابی فیک و ارزان توانایی مسدود کردن اشعه فرابنفش را ندارد و شما  فقط  خیال میکنید عینک آفتابی که بر روی چشم زده اید جلو ورود اشعه های مضر را می گیرد، وقتی در معرض نور خورشید قرار بگیرید، در صورتی که اینطور نیست و در واقع چشم دچار سردرگمی شده و مردمک چشم جمع نمی شود و همین مساله چشم را با مشکلات متععددی مواجه می کند. به علت آنکه عینک آفتابی فیک ضد یو وی نبوده است و فقط شیشه های دودی دارند که استفاده از آن برای شما نه تنها سودمند نیست بلکه خطراتی را برای چشم در پی دارد.

عینک آفتابی ارزان قیمت

شاید در خیال خود به این فکر کنید که استفاده کردن از عینک آفتابی مساله مهمی نیست. آگاه باشید و بدانید برای آنکه به بیماری های چشمی نظیر دژنراسیون، آفتاب سوختگی قرنیه، آب مروارید و پینگوکولا و آسیب های دائمی شبکیه چشم دچار نشوید با یک بار هزینه کردن برای خرید یک عینک آفتابی مرغوب که قابلیت مسدود کردن اشعه های مضرر فرابنفش را داشته باشد چشم های خود را در معرض نور خورشید برای همیشه بیمه کنید.

در عینک آفتابی ارزان و فیک عدسی یا پلاریزه  نیز از جنس پلی کربنات نیست و همین امر باعث جذب بیشتر نور خورشید بر چشم می باشد، که با استفاده مکرر از عینک آفتابی های غیر استاندارد، زردی سفیدی چشم نیز به مرور زمان از بین می رود. عینک آفتابی استاندارد قابلیت مسدود کردن نور خورشید تا طول موج های بالاتر از400 نانومتر دارد و با برچسب 400 یو وی در بازار عرضه می شوند، اما در برابر آن عینک آفتابی فیک و ارزان قیمت هیچ یک از این پارامترهای مرغوبیت را ندارند.

نکته دیگری که خیلی حائز اهمیت است دقت به تخفیفات بی شماری می باشد که بر روی عینک آفتابی فیک و ارزان اعمال می شود. عینک آفتابی فیک و تقلبی  وقتی که در معرض مداوم نور خورشید قرار می گیرد پس از گذشت 6 تا 8 ساعت با اثرات مخرب و منفی مواجه می شود.

معایب عینک آفتابی فیک و ارزان

 • نداشتن یو وی در برابر اشعه فرابنفش: مهم ترین المان در انتخاب یک عینک آفتابی استاندارد مقاومتش در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید می باشد، که از برند عینک آفتابی نیز مهم تر است. به علت آنکه در استفاده مداوم از عینک آفتابی فیک و ارزان به مرور زمان مردمک چشم گشادتر می شود و همین امر باعث جذب بیشتر اشعه فرابنفش می شود و مشکلات و بیماری های چشم را نیز در پی دارد.
 • عینک آفتابی ارزان قیمت بدون لنز اختصاصی: همه عینک آفتابی های اصل با یک لنز اختصاصی که قابلیت طبی و آفتابی بودن را نیز دارند در بازار تولید و عرضه می شوند، اما عینک آفتابی فیک و ارزان این مزیت را به هیچ عنوان ندارد.
 • عینک آفتابی فیک قابلیت پلاریزه ندارد: اگر یک عینک آفتابی فیک را در برابر نور مستقیم خورشید بگیرید چشمتان اذیت می شود و بعد از آن به راحتی به آینه نمی توانید نگاه کنید. به علت آنکه عینک آفتابی فیک قابلیت پلاریزه بودن ندارد و راه تشخیص دیگر آن در مقابل تی وی قرار بدهید با حالت دوران و رعایت 60 درجه عینک آفتابی فیک چون پلاریزه ندارد لنز عینک دچار تغییر رنگ می شود.
 • نامتقارن بودن فریم عینک آفتابی فیک: مسئله قابل تامل در عینک آفتابی فیک این می باشد که اگر آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و از بالا به آن نگاه کنید تقارن و هماهنگی بین دسته و فریم عینک وجود ندارد و نیز وزن آن هم مهم است.

عینک آفتابی ارزان قیمت

 • جنس لنز عینک آفتابی فیک: مشکل دیگری که در عینک آفتابی های فیک خیلی مشهود است و به راحتی قابل تشخیص می باشد، جنس آن است. شما می توانید با یه ضربه به شیشه عینک متوجه شوید که سطح آن دچار فرورفتگی می شود. به علت آن که سطحش سفت و محکم است و جنس لنز عینک آفتابی فیک از شیشه نیست.
 • نداشتن لوازم جانبی: در عینک آفتابی فیک هیچ پارچه ای که لوگو و اسم برند عینک بر رویش حک شده باشد وجود ندارد.
 • نداشتن گواهینامه اصالت: عینک آفتابی ارزان قیمت فیک هیچ گونه گواهینامه و کارت اصالتی ندارد که شما متوجه شوید که کدامیک از کشورها سازنده این عینک آفتابی می باشند.
 • نوع بسته بندی عینک آفتابی ارزان قیمت: عینک آفتابی تقلبی هیچ بارکدی بر روی بسته بندی خود ندارد و حتی در بعضی از مواقع اگر دارای بسته بندی نیز باشند، امکان غلط املایی بر روی بسته بندی دارند که خود همین نشانه تقلبی بودن آن می باشد.
 • نداشتن اتصالات قوی: عینک آفتابی فیک و ارزان دارای اتصالات شل می باشد و از پایداری متناسب و با کیفیتی برخوردار نیست.
 • نداشتن نماد سی ای: عینک آفتابی ارزان قیمت فیک هیچ گونه نمادی بر روی فریم آن حک نشده است. به علت آنکه عینک اصل که تولید اروپا باشد دارای نماد سی ای می باشند.
کلام آخر
 • با رعایت مشخصات که برایتان بیان کرده ایم به هیچ عنوان از یک عینک آفتابی فیک و ارزان استفاده نکنید. به علت آنکه سلامتی چشم چیزی نیست که قابل بازگشت باشد. با استفاده از یک عینک آفتابی اصل و با کیفیت از بروز معایب آن جلوگیری کنید. هیچ وقت فریب ظاهر عینک آفتابی ارزان قیمت را نخورید که فکر کنید چون مشابه اصل است پس همه ی فاکتورها و اصولی که در ساختار یک عینک آفتابی اصل است را با خود دارد. پس با انتخاب یک عینک آفتابی غیر استاندارد خود را دچار مشکل و بیماری نکنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *