استفاده از جعبه عینک

بسیاری از مواقع هنگام خرید عینک جعبه آن نیز به شما عرضه می‌شود. این امر به این خاطر است که با استفاده کردن از جعبه عینک می‌توانید از این وسیله به خوبی محافظت نمایید و برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید. خصوصا افرادی که عینک‌ آفتابی و طبی خود را با قیمت‌های بسیار بالا تهیه کرده باشند، به خوبی می‌دانند که بدون به کار بردن جعبه، هزینه بالایی که برای خرید عینک پرداخته اند از بین خواهد رفت.

به همین خاطر است که ما هم استفاده از جعبه عینک را قویا توصیه می‌کنیم. بهتر است همه جا عینک خود را درون جعبه مخصوصش قرار دهید و اگر جعبه ندارد، یک جعبه مناسب برای آن تهیه نمایید. در این مقاله قصد داریم به ذکر دلایلی بپردازیم که شما را برای استفاده از جعبه عینک ترغیب می‌کنند. پس تا انتها با ما همراه باشید و مقاله ما را مطالعه نمایید.

جلوگیری از شکستن عینک

شکستن در اثر فشار و ضربه بدترین اتفاقی است که می‌تواند برای عینک شما رخ دهد. اگر عینک را بدون جعبه در کیف، داشبورد ماشین و یا به روی میز قرار دهید، ممکن است در اثر افتادن و یا برخورد با اشیاء دیگر به راحتی بشکند. این امر در خصوص عینک‌های ظریف بیشتر صدق می‌کند. اگر هزینه بالایی را برای خرید محصول مورد نظر پرداخته اید باید حواستان را به خوبی جمع کنید و حتما از یک جعبه محکم و مناسب برای آن استفاده نمایید.

همچنین در بسیاری از موارد بدنه عینک در اثر فشار و ضربه خم می‌شود و فرم اولیه خود را از دست می‌دهد. در اینجا نیز فرد ناچار می‌شود عینک خود را تعویض کند و یا آن را تعمیر نماید. هرچند که حل کردن مشکل فوق امر نسبتا دشواری محسوب شده و می‌تواند در نوع خود هزینه‌بر نیز باشد. این مشکل به سادگی و با استفاده از جعبه عینک قابل پیشگیری است. اگر شما هم از جعبه مناسب برای عینک خود استفاده کنید، با این مسئله مواجه نخواهید شد.

استفاده از جعبه عینک

جلوگیری از آسیب به عدسی

عدسی عینک حساس‌ترین قسمت آن است. به عبارت دیگر در ساختار عینک، هیچ بخشی به اندازه عدسی مهم و حیاتی نیست. بسیاری از افراد با مرور زمان متوجه می‌شوند که عدسی آن‌ها دچار خط و خش شده است و مانند روز اول تصاویر را واضح و شفاف ارائه نمی‌دهد. یکی از مهم‌ترین دلایل بروز این مشکل استفاده نکردن از جعبه عینک است. در این صورت عوامل خارجی به راحتی می‌توانند به عدسی آسیب برسانند.

مشکل دیگری که می‌تواند در این بین بروز پیدا کند، شکستن عدسی است. از آنجایی که عدسی‌های انواع عینک بسیار گران هستند و گاه هزینه‌های قابل توجهی برای تهیه آن‌ها پرداخته می‌شود، شکستن آن‌ها می‌تواند اتفاقی بسیار ناراحت کننده و مشکل‌ساز تلقی گردد. به همین خاطر است که قرار دادن عینک درون جعبه مناسب امری بسیار مهم در جهت جلوگیری از بروز چنین دردسرهایی به حساب می‌آید. اگر از یک جعبه محکم و استاندارد استفاده کنید، هرگز با مشکل شکستن عدسی روبه رو نمی‌شوید و می‌توانید برای مدت زمان طولانی از عدسی و عینک خود استفاده نمایید.

جلوگیری از کثیف شدن عینک

همه افرادی که از عینک استفاده می‌کنند، ناچارند روزانه آن را تمیز کنند و لکه‌ها و آلودگی‌های موجود بر روی آن را پاک نمایند. وقتی عینک را بدون جعبه و محفظه مخصصو آن درون یک محیط قرار می‌دهید، گرد و غبار، آلودگی‌ها، قطرات و… به روی آن قرار می‌گیرند و به تدریج عدسی عینک را کثیف می‌کنند. در این شرایط واضح است که استفاده کردن از جعبه عینک می‌تواند از مشکلات فوق جلوگیری کند.

قرار دادن عینک درون جعبه مخصوص باعث می‌شود حتی با گذشت زمان طولانی نیز همچنان تمیز و پاکیزه بماند. در این صورت لازم نیست پیش از هر بار استفاده از عینک، آن را تمیز کنید. چراکه جعبه از نشستن ذرات آلوده به روی عدسی جلوگیری می‌نمایند. البته لازم به ذکر است که برای تمیز کردن عینک‌های طبی و آفتابی باید حتما از دستمال مخصوص آن استفاده نمایید. این دستمال معمولا هنگام خرید درون جعبه قرار داده می‌شود.

استفاده از جعبه عینک

جلوگیری از گم شدن

یکی از مشکلات عمده‌ای که افراد عینکی همواره با آن روبه رو می‌شوند، گم کردن عینک است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که همیشه به دنبال عینکتان می‌گردید و پس از جستجوی فراوان آن را پیدا می‌کنید، بهتر است با قرار دادن آن درون جعبه مخصوص، کار خودتان را راحت کنید! عینک‌های طبی و آفتابی بدنه ظریفی دارند و بسیار کوچک هستند. اگر آن‌ها را درون کیف، کشو و یا داشبورد ماشینتان قرار دهید، پیدا کردن آن‌ها از میان دیگر وسایل بسیار دشوار خواهد بود.

به همین خاطر می‌توانید عینک را درون جعبه‌اش قرار دهید تا دسترسی به آن ساده‌تر باشد. همچنین با انجام این کار وسایل شما به شکلی منظم‌تر و مرتب‌تر در کنار هم قرار می‌گیرند. در این صورت از بروز آسیب‌های مختلف به عینک نیز جلوگیری خواهد شد. با انجام این کار عمر عینکتان طولانی شده و می‌توانید برای مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده نمایید.

سخن پایانی

عینک یکی از آن وسیله‌هایی است که امروزه میلیون‌ها نفر از افراد در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. اگر شما هم از عینک طبی یا آفتابی استفاده می‌کنید حتما هنگام خرید آن یک جعبه مخصوص نیز دریافت کرده اید. بسیاری از افراد این جعبه را به کار نمی‌برند. اما توصیه ما این است که حتما در مواقعی که به عینک خود نیاز ندارید آن را درون جعبه‌اش قرار دهید. با این کار عینک عمر طولانی‌تری خواهد داشت و بسیار دیر خراب خواهد شد.

اگر از جعبه عینک استفاده کنید، مشکلاتی چون شکستن و خش برداشتن عدسی به امری غیرممکن تبدیل خواهند شد. به علاوه در این صورت پیدا کردن عینک نیز برایتان امری راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود. افرادی که عینک خود را درون جعبه مخصوصش قرار می‌دهند، کمتر با مشکل شکستن آن رو به رو می‌شوند. همچنین جعبه از کثیف شدن عینک نیز جلوگیری می‌کند. به همین خاطر است که باید حتما جعبه عینک را دم دست داشته باشید و در مواقعی که عینک را به چشم نمی‌زنید، از آن استفاده نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *