تغییر حالت چشم با عینک طبی

در دنیایی که می توان اعتیاد افراد به گوشی، تبلت، لب تاب و تلویزیون را به چشم دید، به دلیل اشعه هایی  که از این دستگاه ها ساطع می شود، این ها مواردی هستند که باعث ضعیفی چشم ها می شوند و مجبور به استفاده از لنز طبی و یا عینک طبی می شوند. استفاده طولانی مدت از آن ها باعث خشکی چشم، سوزش و قرمزی و همینطور که گفتیم باعث ضعیفی چشم ها می شوند. هنگامی که علایمی نظیر سوزش و درد در چشم های خود را احساس کردید به جای اینکه این شرایط را به مدت طولانی تحمل کنید، هر چه سریعتر آن را پیگیری کنید. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا تغییر حالت چشم با عینک طبی ممکن است یا خیر.

تاثیر استفاده طولانی مدت از عینک چیست؟

تغییر حالت چشم به هیچ عنوان ریشه علمی و پزشکی ندارد. افراد مدتی پس از استفاده از عینک طبی این احساس را دارند که حالت چشمانشان تغییر کرده است اما پس از مدتی که از عینک طبی استفاده نکنند متوجه عدم تاثیر آن بر روی چشمان خود می شوند.

 افرادی که به مدت طولانی و دائم از عینک های طبی استفاده می کنند به مرور زمان حالت چشم آن ها تغییر می کند. عینک، مانند هر وسیله ای یک سری مزایا دارد و یک سری معایب که می تواند یکی از معایب آن بر روی حالت چشم ها  باشد.

استفاده از عینک برای اکثر افراد کاری سخت است و بیشتر آن ها پس از یک دوره استفاده از عینک به فکر عمل چشم خود می افتند تا دیگر نیازی به زدن عینک نداشته باشند. اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از عینک هستید دوره آن را به طور کامل رعایت کنید و استفاده از آن را فراموش نکنید.

افرادی هستند که مجبور به استفاده دائم از عینک می باشند. کسانی که به دلایل مختلفی مثل ضعیفی چشم، انحراف و یا تنبلی چشم  دارند می بایست سالیان طولانی از عینک استفاده کنند. تغییر حالت چشم بیشتر زمانی رخ می دهد که از عینک نامناسب استفاده کرده باشید. تاثیر عینک نا مناسب بر چشمان شما به گونه ای است که می تواند حالت چشم شما را از حالت طبیعی خارج کند.

هر فردی می بایست عینک طبی خود ر ا به گونه ای انتخاب کند که برخی استاندارد ها انتخاب نماید تا از آسیب به چشم جلوگیری کند. استفاده از عینک طبی به صورت دائم باعث می شود که علاوه بر تغییر حالت چشم، باعث ریز بنظر رسیدن چشم ها نیز شود.

عینک طبی

آیا عینک طبی باعث کوچک شدن چشم ها می شود ؟

کوچک نشان دادن چشم از پشت عینک بستگی به این موضوع دارد که شما نزدیک بین هستید یا دوربین. افرادی که نزدیک بین هستند به دلیل اینکه از عدسی واگر استفاده می کنند، تصاویری که تشکیل می دهد کوچکتر است. بر همین اساس کسانی که از عینک نزدیک بین استفاده می کنند از پشت عینک چشمانشان کوچک تر بنظر می رسد. افرادی که نمره چشمشان کمتر است.

 حالت ریز نشان دادن چشمشان بسیار کمتر به چشم می خورد، در حدی است که خود فردی که از عینک استفاده می کند نیز کمتر متوجه این قضیه می شود. البته می توان گفت که باید بدانیم فریم عینک هم نقش موثری در عینک طبی و کوچکی چشم دارد. هر چه عینک به صورتتان نزدیک تر و چسبیده تر باشد کوچکی چشم ها کمتر دیده می شود. سعی کنید  عدسی های نازک تر را انتخاب کنید. عدسی های فشرده مانع کوچک دیده شدن چشمان شما با عینک طبی می گردند.

 اگر شما فردی دوربین هستید، معمولا با عینک طبی اجسام را بزرگ تر می بینید. علت آن عدسی های محدب و همگرا هستند که در ساخت عینک های دوربین مورد استفاده قرار می گیرند. این عدسی ها باعث می شوند که تصویر بزرگ تری از جسم روی شبکیه متمرکز شود.

تاثیر عینک بر روی چشم

افراد زیادی در سرار جهان به طور دائم و یا موقت، مجبور به استفاده از عینک های طبی هستند که  این امر تاثیراتی بر روی حالت های چشم های شما می گذارند. به طور کل می توان گفت دید انسان با چشم فاقد عینک خیلی بیشتر از زمانی است که فرد از عینک استفاده می کند.

ماهیچه های چشم نیز مثل سایر اندام ها چنانچه برای مدت طولانی محدود شود، دچار تنبلی می شود و این موضوع بر روی حالت های دید فرد دارای عینک طبی تاثیر می گذارد. زمانی عینک طبی را به چشم میزنیم که چشمانمان با مشکل بینایی مواجه شده باشد که اگر از آن استفاده نکنیم افراد، محیط و اجسام را به خوبی نخواهیم دید.

هر وسیله ای که از آن درست استفاده نشود عملکرد خوبی نیز نخواهد داشت و این طرز تفکر نادرست است که با زدن یک عینک طبی برای همیشه چشمان ما ایمن خواهد ماند. این امکان وجود دارد که اگر عینک طبی به درستی ازش استفاده نشود مواردی از جمله ضعیف شدن چشم ها را به همراه خواهد داشت.

افرادی  هستند که با وجود ضعیفی چشم خود عینک نمیزنند و دچار سرگیجه و سردرد و تاری دید و… می شوند. به همین دلیل است که ما تاکید میکنیم که حتما از صورت ضعیف شدن چشم ها از عینک استفاده نمایید.

عینک طبی

رابطه بین عینک طبی با گودی و سیاه شدن زیر چشم

این تفکر تقریبا در ذهن همه ما نقش بسته است که استفاده از عینک می تواند باعث گودی در زیر چشم شود. در واقع این یک باور غلط است. عینک تاثیری بر روی ایجاد گودی در اطراف چشمان شما نخواهد داشت. تغیرات وزن، تغیرات آنزیم های کبدی ممکن است باعث ایجاد حلقه های تیره رنگی در اطراف چشمان شما شود و زیر چشم هایتان گود بنظر آید. اکثر افرادی که از عینک استفاده می کنند از تغییراتی که در چشمانشان ایجاد می شود وحشت زیادی دارند.

 طبق مطالعاتی که در این خصوص صورت گرفته، گودی زیر چشم می تواند ناشی از بی خوابی های مداوم و تغییرات هورمونی نیز به وجود آید و صرفا ربطی به استفاده مداوم از عینک طبی ندارد. در نتیجه از فشار اضافه بر روی چشمان خود جلوگیری کرده و ساعات خواب خود ر ا تنظیم کنید.

کلام آخر

طبق مطالعاتی که توسط متخصصان چشم و چشم پزشکان درباره موضوع عینک طبی و تغییر حالت چشم صورت گرفته است بیانگر آن است که به این موضوع اعتقادی نداشته و نظرشان منفی می باشد. هرگونه از بیماری های چشم ممکن است این باور را به شما انتقال دهد که به دلیل نوع عدسی که در فریم عینک شما قرار دارد فرم و حالت چشم شما تغییر کرده است اما پس از عمل چشم و عدم استفاده از عینک طبی، خود به این باور خواهی رسید که عینک طبی شما باعث ایجاد کوچکی چشم شما،گودی و تیرگی نمی شود و آن دلایل دیگری برای بروز این مشکلات دارد.

 هر فردی عینک طبی خود را باید باتوجه به استاندارد هایی انتخاب نماید تا مانع از آسیب به چشم ها شود. همانطور که در این مقاله اشاره کردیم هر عینک طبی می تواند هم تاثیر مثبت بر چشم شما داشته باشد و هم تاثیرات منفی و لزوما باعث تغییر حالت چشم شما نمی شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *