لنز طبی

همانطور که می دانید لنز طبی یک لایه پلاستیکی می باشد که بر روی قرنیه چشم قرار می گیرد و دید ما را بهبود می دهد. امروزه استفاده از لنز طبی بسیار رواج پیدا کرده است، از همین رو می خواهیم نکاتی را در رابطه با خرید لنز طبی به شما بازگو نماییم. لنزها انواع مختلفی دارند که برای نیاز هر فرد به صورت جداگانه طراحی شده است. به غیر از لنزهای طبی، لنز رنگی نیز هستند که تنها برای زیبایی به کار می روند. اما در مقابل لنزهای طبی را داریم که برای افرادی می باشد که چشم های ضعیفی دارند؛ اما علاقه مند به استفاده از عینک نمی نیستند. لنزهای طبی برای آن ها طراحی شده است. قبل از خرید و انتخاب لنز مورد نظر خود باید نکاتی را در رابطه با آن بدانید.

لنز طبی
لنز طبی
einakonline.com

لنز طبی چیست؟

نام دیگر این نمونه از لنزها، لنز تماسی نیز می باشد و با چشم ها ارتباط مستقیم دارد. همچنین این نمونه دارای لنز نرم و لنز سخت است. خرید لنز طبی بهترین انتخاب برای کسانی می باشد که تمایلی به استفاده از عینک ندارند و دچار عارضه های چشمی همچون دوربینی و نزدیک بینی هستند.

لنزهای طبی انواع گوناگونی دارند. این نمونه ها به شرح زیر است:

01
 • لنزهای سخت: این نمونه از لنزها برای کسانی می باشند که دچار عارضه چشمی آستیگمات بسیار شدید می باشند و این نمونه از لنزها سخت و نافذ اکسیژن هستند.
02
 • لنز سخت استاندارد: این لنز به دلیل قیمت مناسب آن برای چشمهای آستیگمات انتخاب مناسبی است. از این لنز اکسیژن رد نمی‌شود و استفاده و روش نگهداری آسان باعث محبوبیت آن شده است.
03
 • لنز سخت نافذ اکسیژن: این لنز قابلیت عبور اکسیژن را دارا می باشد و برای قوز قرنیه مورد استفاده قرار می گیرند.
04
 • لنزهای نرم: لنزهای نرم در واقع یکی از مواردی می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است و خود نیز به چند بخش تقسیم می شود. این لنزها در خرید لنز طبی بسیار حائز اهمیت هستند و از جنس پلاستیک ساخته شده اند. در واقع علت نرم بودن آن ها استفاده راحت از آن ها است.
einakonline.com

مزایای استفاده و خرید لنز طبی

01
 • برخی از افراد استفاده از لنز را به دلیل استفاده راحت و آسان آن توصیه می‌کنند.
02
 • حتماً شما هم شاهد بخار عینک مخصوصاً در این روزهای کرونایی به دلیل استفاده از ماسک و در زمستان بوده‌اید؛ لنز دیگر این مشکلات را ندارد.
03
 • بسیاری از ورزشکاران قادر به استفاده از عینک نیستند. استفاده از لنز انتخاب مناسبی برای این افراد است.
04
 • مناسب‌ترین انتخاب برای افرادی است که چشم‌های آستیگمات دارند.
05
 • با استفاده از لنز، شما سنگینی عینک بر روی بینی و پشت گوش را احساس نمی‌کنید.
06
 • بسیاری از افراد عینکی، برای دیدن محیط اطراف باید دور و بر را نگاه کنند اما با استفاده از لنز نیاز به اینکار نیست.
07
 • بسیاری از افراد عینکی، برای دیدن محیط اطراف باید دور و بر را نگاه کنند اما با استفاده از لنز نیاز به اینکار نیست.

معروف ترین لنزهای طبی

همچنین شایان ذکر است بدانید یکی از معروف ترین لنزهای طبی، لنز TWINKLE می باشد که ساخت کشور کره جنوبی است؛ اما مواد اولیه آن از کشور آمریکا وارد می شود. شما می توانید هر نمونه لنز طبی ای که می خواهید را از فروشگاه عینک آنلاین خریداری نمایید و از اصالت و کیفیت اورجینال کالای خریداری شده خود نیز مطمئن باشید. برای خرید لنز طبی می توانید به سایت عینک آنلاین مراجعه نمایید و با پشتیبانی فروش در ارتباط باشید.

عکس لنز طبی
عکس لنز طبی
لنز طبی
لنز طبی

انواع لنزهای طبی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم لنزهای طبی انواع مختلفی دارند که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

زایس (محصول کشور آلمان)

رودن اشتوک (محصول آلمان)

هویا (محصول کشور ژاپن)

ایندو (محصول کشور اسپانیا)

کاستوم (محصول کشور ایران)

اپتکس (محصول کشور ایران)