عینک ورزشی چیست؟

همانطور که می دانید عینک ورزشی، به عینک هایی گفته می شوند که هنگام ورزش کردن از سلامت چشم های ما مراقبت نماید. در گذشته افراد ورزشکار زیادی را مشاهده نمی کردید که از این عینک ها استفاده نمایند. اما خوشبختانه امروزه شاهد رشد و افزایش آگاهی در میان مردم هستیم و ورزشکاران بسیاری هستند که برای خرید عینک مناسب اقدام می کنند. از آنجایی که توجه ورزشکاران به عینک های ورزشی جلب شده است، فروشندگان به خرید و فروش انواع مختلف آن با مدل های مختلف می پردازند.

همانطور که می دانید چشم ها در هر ورزشی در دید می باشند و ممکن است بر اثر حادثه ای دچار مشکل شوند. جالب است بدانید حتی برای بازی بدمینتون نیز نیاز به عینک دارید. به طور عمده باید بگوییم که هر شی ای که در هوا به صورت معلق در بیاد و در آن اشیایی مانند توپ و راکت باشد، استفاده از عینک برای ورزشکاران را واجب کرده است.

عینک ورزشی
عینک ورزشی
einakonline.com

مشخصات و ویژگی های عینک ورزشی

هنگام خرید عینک برای ورزش باید به یک سری نکات توجه نمایید تا بتوانید یک عینک مناسب با نیازهای خود را تهیه نمایید. به مشخصات و ویژگی های ذیل توجه نمایید:

01

در طول انجام فعالیت های ورزشی راحت و ایمن باشد.

02

چشم ها را در برابر خطرات فیزیکی حفظ نماید.

03

گستره بینایی و همچنین دید فرد را افزایش دهد.

04

سلامت چشم ها را در برابر اشعه های ماورا بنفش سالم نگه دارد.

همانطور که می دانید بینایی یکی از فعالیت هایی می باشد که بر روی عملکرد شخص تاثیر بسیار موثر و مستقیمی می گذارد. از همین رو ورزشکاران باید چشم های خود را در بهترین حالت ممکن نگه دارد و آن را در برابر آسیب ها حفظ نمایند. شایان ذکر است بدانید یک عینک ورزشی می تواند کنتراست را افزایش دهد و همچنین جلوه نور را کاهش دهد. این دلایل باعث می شود تا بینایی شما بهتر کار کند و در نتیجه عملکری سریع تر داشته باشید. برای خرید عینک مناسب می توانید ویژگی های بالا را در نظر داشته باشید. همچنین برای خرید عینک ورزشی می توانید به فروشگاه عینک آنلاین مراجعه نمایید.

einakonline.com

ورزش هایی که به عینک نیاز دارند؟

 

01

دوچرخه سواری و موتورسواری

02

والیبال ساحلی 

03

تنیس

04

بدمینتون

05

دو 

06

اسکی 

07

کوهنوردی 

چه عینکی برای ورزش دو مناسب است؟

عینک های ورزشی که در مسابقات دو استفاده می شود باید سبک، منعطف و بادوام باشد. این عینک ها باید به دونده اجازه دهند تا زاویه دید را بر اساس دید خود تنطیم نماید. همچنین این نمونه ها باید دارای سیتم مسدودکننده عرق داشته باشند و مانع از ریزش عرق بر روی چشم ها شوند.

چه عینکی برای ورزش دو مناسب است
چه عینکی برای ورزش دو مناسب است

عینک ورزشی مناسب موتورسواران چگونه است؟

هنگام خرید عینک مناسب برای ورزش موتور سواری خود باید به نکاتی توجه کنید. ویژگی‌های یک عینک ایمنی برای موتورسواری، دو لایه بودن لنزها، پوشش ضد مه، امکان دید در هوای ابری و مه‌آلود می باشد. ساختار این عینک باید قابلیت اتصال به کلاه را داشته باشد. شامل لنزهای بیرونی متحرک باشد تا بتوان در صورت نیاز لنزها را به حالت آفتابی تغییر بدهید. برای خرید انواع عینک های ورزشی مناسب برای ورزش های مختلف می توانید به فروشگاه عینک آنلاین مراجعه نمایید.

انواع این نمونه عدسی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم عدسی های تدریجی انواع مختلفی دارند که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

زایس (محصول کشور آلمان)

رودن اشتوک (محصول آلمان)

هویا (محصول کشور ژاپن)

ایندو (محصول کشور اسپانیا)

کاستوم (محصول کشور ایران)

اپتکس (محصول کشور ایران)