عدسی پروگرسیو چیست؟

به طور کلی به عدسی هایی پروگرسیو گفته می‌شود که تغییر حالت عینک از حالت دید دور تا حالت دید نزدیک در سرعت بسیار کمی رخ می دهد، و فرد متوجه آن نخواهد شد. به این نمونه عدسی ها، عدسی های تدریجی نیز می گویند. همانطور که می دانید در گذشته فرد به چشم پزشک مراجعه می‌کرد و از این طریق متوجه میشد که نیاز به عینک پیدا کرده است و یا چشم های سالمی دارد. طراحی عدسی پروگرسیو به این حالت است که گوشه های بالای عدسی برای دیدن نمای دور و گوشی های پایین در سمت داخل بر روی نزدیک بسیار مناسب می باشند.

طبیعتا زمانی که فردی در فاصله دوری نگاه می کند چشم از همدیگر باز تر شده و فرد از بالا عینک استفاده می نماید. در این حالت می گوییم که شخص از قسمت دید دور عدسی پروگسیو استفاده نموده است. حالا برعکس اگر فرد از قسمت نزدیک نگاه کنند و به نوعی مسافت از ۴۰ سانتی‌متر کمتر باشد شخص از وسط پایین عدسی نگاه کند و به طور عمده چشم ها در این حالت نزدیک ‌تر می‌شوند. به یاد داشته باشیم در این نوع عدسی فضایی برای دید میانی در نظر گرفته شده است.

عدسی پروگسیو
عدسی پروگسیو
einakonline.com

مزایای استفاده از عدسی پروگرسیو

همانطور که می دانید عدسی ها انواع گوناگونی دارند و طبیعتا هر نمونه از آن ها دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. در این قسمت از فروشگاه عینک آنلاین به معرفی برخی از معروف ترین ویژگی های عدسی پروگرسیو می پردازیم:

01

در این عینک‌ها و عدسی‌ها پدیده پرش تصویر وجود ندارد.

02

قابلیت استفاده از این عدسی‌ها برای فریم‌های کوچک وجود دارد که باعث می‌شود جوانتر به نظر برسید.

03

دید به وجود آمده در این عدسی‌ها بسیار طبیعی ‌تر از سایر عدسی‌ها مانند عدسی‌های دو کانونی و چند کانونی است.

04

این عدسی‌ها به افراد گوناگون اجازه می‌دهند که بر روی اشیا در فواصل متفاوت بتوانند تمرکز نمایند.

05

استفاده از این عدسی‌ها برای افرادی که حرفه‌ای حساس دارند یا برای ورزشکاران، پیشنهاد بهتری است.

05

استفاده از این نمونه عدسی های از عدسی های دودید بهتر است.

einakonline.com

عدسی تدریجی پروگرسیو برای چه افرادی مناسب است؟

در واقع بدون شک می توان گفت بزرگترین ویژگی ای که این عدسی ها دارند این است که پدیده پرش تصویر در این نمونه دیده نمی شود. به طور کلی خط موجود در عدسی های دو کانونی و یا چندکانونی را از بین برده است. با تمام این ویژگی ها پیشنهاد فروشگاه عینک آنلاین این است که افراد زیر از عدسی های پروگرسیو استفاده نمایند:

01

رانندگان ماشین‌ های سریع که نیاز به تمرکز بر روی چند نقطه به صورت همزمان دارند.

02

اپراتورها و تکنسین ‌های کامپیوتر که پدیده پرش تصویر در آن‌ها بسیار بیشتر است.

03

دانشجویان و افرادی که نیاز به مطالعه زیاد در طول روز دارند.

04

افراد کهنسال که به دلیل ضعیف شدن ماهیچه ‌های چشم امکان تطابق پذیری را از دست داده‌اند.

04

افراد آستیگماتیسم برای برخورداری از تکنولوژی آن در نگاه به دور و نزدیک.

همچنین شایان ذکر است بدانید این عدسی ها بهترین نمونه برای کسانی می باشند که چشم های بسیار ضعیفی دارند و همچنین قابلیت تطابق پذیری در آن ها بسیار کاهش یافته است. البته قابل ذکر است بدانید عدسی های پروگرسیو را می توان در دسته محبوب ترین و بهترین عدسی های موجود در بازار دانست. این نمونه از عدسی ها محبوبیت فراوانی دارند و همچنین می توانید برای خرید عدسی پروگرسیو به فروشگاه عینک آنلاین مراجعه نمایید.

اطلاعات حک شده بر روی عدسی های پروگرسیو

زمانی که این عدسی ها را از فروشگاه عینک آنلاین تهیه کرده اید، ممکن است با اطلاعات و نوسته هایی روبه رو شوید که بر روی آن نوشته شده است. به طور کلی این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • میزان ادیشن
  • لوگوی برند
  • طول کریدور
  • ضریب شکست عدسی
اطلاعات حک شده بر روی عدسی های پروگسیو
اطلاعات حک شده بر روی عدسی های پروگسیو

همچنین توجه داشته باشید که تمامی عدسی ها شبیه به هم نیستند و ممکن است برندهای مختلف اطلاعات دیگری را بر روی عدسی های تدریجی یا پروگرسیو حک کرده باشند. به طور کلی این اطلاعات کاملا بستگی به نوع برند عدسی خریداری شده شما دارد. شما عزیزان می توانید انواع عدسی پروگرسیو را با برندهای مختلف از فروشگاه معتبر عینک آنلاین خریداری نمایید و از اصالت کالای خود مطمئن باشید. فروشگاه عینک آنلاین فروشنده انواع عینک های طبی و آفتابی، لنزهای طبی و رنگی و انواع عدسی های عینک می باشد.

زایس (محصول کشور آلمان)

رودن اشتوک (محصول آلمان)

هویا (محصول کشور ژاپن)

ایندو (محصول کشور اسپانیا)

کاستوم (محصول کشور ایران)

اپتکس (محصول کشور ایران)