عدسی تدریجی چیست؟

عدسی تدریجی همان عدسی هایی هستند که در عینک در دید دور، نزدیک و دید میانی فراهم شده است. همانطور که می دانید در گذشته افراد از عینک های دوکانونه استفاده می کردند که نسبت به این عدسی ها بسیار ضعیف تر عمل می کردند. همین دلیل باعث شد تا افراد بیشتری از عدسی های تدریجی استقبال نمایند؛ زیرا این نمونه از عدسی ها دارای عملکرد قوی تر در بینایی هستند و همچنین تفاوتی در ظاهر آن ها با دیگر عدسی ها ندارند. شایان ذکر است بدانید در این نمونه عدسی ها از کانون دور تا کانون نزدیک شما شاهد بی نهایت کانون هستید تا بتواند عملکرد بهتری را برای شما به نمایش بگذارد.

einakonline.com

باید و نبایدها هنگام استفاده از عدسی تدریجی

طبیعتا هنگامی که از هر عدسی استفاده می نمایید بایستی یک سری نکات را رعایت نمایید تا مشکلی در دید شما به وجود نیاید. این نکات شامل موارد زیر است:

01

هنگام بالا و پایین شدن از پله بایستی سر خود را کمی به سمت پایین متمایل کنید.

02

 لپ تاپ در فاصله میانی شما قرار می گیرد. هنگام استفاده از آن باید سر و گردن خود را در جای مناسب قرار دهید.

03

 اصطلاحی به اسم میدان دید در این نوع عدسی ها نقش کلیدی بازی می‌کند. اطراف عدسی های تدریجی بنا به نوع عدسی دارای آستیگمات کاذب یا اعوجاج (distortion) هست که این مساله باعث می‌شود که شما برای دیدن کناره ها باید کمی سر را بچرخانید.

einakonline.com

چه افرادی باید از این عدسی ها استفاده کنند؟

اگر در هر یک از دسته های زیر می باشید، می توانید به فروشگاه عینک آنلاین مراجعه نمایید و به خرید بهترین عدسی تدریجی بپردازید.

01

اگر شما وکیل یا مدیری هستید که دائما با افراد در ارتباط هستید و یا مکررا در حال نوشتن می باشید.

02

اگر فردی هستید که بر پروژه ها در فضای باز نظارت می کنید و همچنین یادداشت هم انجام می دهید، باید از عدسی تدریجی استفاده کنید.

03

اگر شخصی هستید که در خانه همزمان به بچه های خود رسیدگی می کنید، تلوزیون تماشا می کنید و در حال آشپزی هستید.

چه افرادی نباید از عدسی های تدریجی استفاده کنند؟

در این قسمت باید بدانید اگر شما فردی هستید که در کار خود بسیار با آدم ها در ارتباط نیستید و بیشتر وقت خود را برای کار با اشیا مانند نقاش ها و یا نجارها می گذارید، نیاز به استفاده از عدسی های تدریجی ندارید. همچنین به یاد داشته باشید اگر در دسته افرادی هستید که آستیگمات چشم دارید و بسیار بالا نیز است، نیاز به استفاده از این نمونه عدسی ندارید.

چگونه بهترین عدسی های تدریجی را انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهترین عدسی را برای عینک خود انتخاب نمایید بایستی چندین نکات را رعایت نمایید. در ادامه با فروشگاه عینک آنلاین همراه باشید تا این نکات را هنگام خرید عدسی تدریجی بگوید.

مشاوره و نیازسنجی:

یکی از اقداماتی که بسیار کاربر را در خرید عدسی کمک خواهد کرد، مشاوره است. شما قبل از خرید عدسی نسخه خود را بایستی تحویل مشاوره قسمت عینک فروشی نمایید. مشاوره نیز وظیفه دارد تا سوالاتی از شما در رابطه با فعالیت های روزمره تان بپرسد تا بتواند بهترین عدسی را به شما بدهد. با خرید عدسی تدریجی از عینک آنلاین می توانید مشاوره نیز داشته باشید.

انتخاب فریم مناسب:

فریم نیز بسیار در راحتی و زیبایی فرد تاثیر گذار است. طبیعتا شما بودجه اصلی خود را برای خرید عدسی تدریجی کنار گذاشته اید. برای خرید فریم عینک نیز با انواع مختلف و کیفیت اوجینال می توانید به فروشگاه عینک آنلاین مراجعه نمایید

اپتومتری یا بینایی سنجی دقیق:

اولین مرحله این است که شما به یک چشم پزشک ماهر بروید و نمره چشم شما را تعیین نماید. پس به یاد داشته باشید هنگام خرید عدسی تدریجی اولین قدم مراجعه به بینایی سنجی است.

اندازه گیری دقیق عینک بر روی صورت شما:

بدون شک می توان گفت حساس ترین مرحله اندازه گیری دقیق عینک بر روی صورت شما با عدسی مورد نظر می باشد. مختصات قرارگیری عینک روی صورت شما، مثل فاصله مردمکی pd aچشم راست و چپ، شیب پانتوسکوبیک عینک روی صورت شما و بسیاری ازموارد دیگر در این مرحله با استفاده از دقیق ترین دستگاه ساخت شرکت زایس آلمان به نام RVT در عینک وحدت انجام می‌شود.

انواع این نمونه عدسی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم عدسی های تدریجی انواع مختلفی دارند که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

زایس (محصول کشور آلمان)

رودن اشتوک (محصول آلمان)

هویا (محصول کشور ژاپن)

ایندو (محصول کشور اسپانیا)

کاستوم (محصول کشور ایران)

اپتکس (محصول کشور ایران)