عدسی بلوکات چیست؟

همانطور که می دانید افرادی که مدت زمان زیادی را از کامپیوتر، لپ تاپ و یا هر وسیله دیجیتالی استفاده می نمایند، بیشتر در معرض دچار به عارضه های چشمی می باشند. به طور کلی پزشکان و متخصصان به این افراد استفاده از عدسی های بلوکات را پیشنهاد می دهند. عدسی بلوکات از ورود نورهای آبی به چشم جلوگیری می نماید و این نورها را به نوعی فیلتر می کند. در واقع اگر بخواهیم عدسی بلوکات را به زبان فارسی ترجمه نماییم به معنای مسدود کننده نورهای آبی است. به طور کلی این عدسی ها برای فیلتر کردن انواع نورهای مضر آبی و بنفش استفاده می شود و برای افرادی توصیه می شود که مستقیما با کامپیوتر و لپ تاپ سروکار دارند. همانطور که می دانید این اشعه های آبی و بنفش از وسایل دیجیتالی ساطع می شوند و چشم ها در معرض آسیب می گذارند.

عدسی بلوکات
عدسی بلوکات
einakonline.com

علایم رایج بر اثر نور آبی

توصیه های زیادی از سمت پزشکان شده است که هنگام استفاده از وسایل دیجیتالی پلک بزنید تا دچار خستگی و خشکی چشم نشوید. به طور کلی کسانی که در معرض نورهای آبی می باشند و از عدسی بلوکات استفاده نمی کنند، دارای علائم زیر هستند:

01

سردرد

02

تاری دید

03

گردن درد

04

مچ درد

05

شانه درد

einakonline.com

عدسی بلوکات چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم عدسی های بلوکات باعث می شوند تا نورهای آبی مضر که از وسایل دیجیتالی ساطع می شوند، فیلتر شود و امکان ورود به چشم را نداشته باشند. بهترین روش فیلتر کردن نورهای آبی استفاده عدسی بلوکات می باشد. در ادامه به ویژگی هایی که استفاده از این عدسی دارد، اشاره می نماییم:

01

این عدسی ها دارای خواص ضد تابش خیره کننده هستند.

02

مسدود کردن فیلتر نورهای آبی

03

آب گریزی یا دفع آب با استفاده از عدسی های بلوکات

04

دارای خاصیت نور UV

05

مقاومت بالا در برابر خط و خش

نور آبی چیست و چه مضراتی به همراه دارد؟

این نورها به طور کلی بین 380 تا 500 نانومتر طول موج دارند و به چشم انسان قابل مشاهده است. همچنین این نورهای آبی خود به دو بخش طبقه بندی می شوند: نورهای آبی بنفش بین 380 تا 450 نانومتر و نورهای آبی فیروزه ای بین 450 تا 500 نانومتر هستند. تمامی این اطلاعات باعث شد تا دانشمندان حداقل یک سوم از نورهای قابل مشاهده را به عنوان نورهای آبی معرفی نمایند. شایان ذکر است بدانید زمانی که ما در معرض نور خوشید هستیم، در واقع در برابر منبع اصلی نورهای آبی ایستاده ایم که به نوعی برای ما یادآور استفاده از عدسی بلوکات است. به غیر از نور آفتاب بسیاری از دست سازه های انسان نیز هستند که دارای نور آبی و یا بلوکات می باشند که در لامپ های فلورسنت، LED و تلوزیون های صفحه تخت می توان مشاهده نمود.

نور آبی چیست و چه مضراتی به همراه دارد؟
نور آبی چیست و چه مضراتی به همراه دارد؟

عدسی های بلوکات چگونه مانع از ورود نورهای آبی می شوند؟

در عینک هایی که از عدسی های بلوکات استفاده می شود، لایه های وجود دارند که از عبور مستقیم نور آبی به چشمان ما محافظت می نمایند و مانعی برای ورود نور آبی به چشمان ما می شود. در عینک های بلوکات از عدسی هایی با لایه هیدروفوب و ضد خش استفاده می شود تا کیفیت عدسی را افزایش بدهند. این عدسی ها با این فرایند باعث می شوند تا چشمان شما از پشت عدسی بزرگتر یا کوچکتر دیده نشوند که در زیبایی بسیار تاثیرگذار است.

عدسی بلوکات برای چه افرادی مناسب است؟

فروشگاه عینک آنلاین در قسمت بالاتر نیز اشاره کرد، کسانی از عدسی های بلوکات استفاده نمایند که بسیار با وسایل الکتریکی و دیجیتالی فعالیت می نمایند. همچنین عینک آنلاین پیشنهاد می دهد تا اگر چشمان ضعیفی نیز ندارید هم از بلوکات استفاده کنید تا چشم هایتان سالم بماند. از فروشگاه معتبر عینک آنلاین می توانید به خرید عدسی های بلوکات بپردازید و از کیفیت اورجینال کالای خود مطمئن شوید.

عدسی های بلوکات برای چه افرادی مناسب است؟
عدسی های بلوکات برای چه افرادی مناسب است؟

نحوه کارکرد عدسی های بلوکات چگونه است؟

در عدسی های بلوکات نوعی فیلتر وجود دارد که باعث می شود نو های آبی رنگی که از سمت نمایشگر های الکترونیکی ساطع می شوند، جلوگیری نماید و به نوعی مانع ورود آن ها به چشم های شما شود. این عملکرد برای افرادی که از لپ تاپ و کامپیوتر بسیار استفاده می نمایند، توصیه می شود. کاربران عزیز می توانید انواع عدسی های بلوکات را از فروشگاه معتبر عینک آنلاین خریداری نمایید.

نحوه کارکرد عدسی های بلوکات چگونه است؟
نحوه کارکرد عدسی های بلوکات چگونه است؟

انواع این نمونه عدسی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم عدسی های بلوکات انواع مختلفی دارند که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

زایس (محصول کشور آلمان)

رودن اشتوک (محصول آلمان)

هویا (محصول کشور ژاپن)

ایندو (محصول کشور اسپانیا)

کاستوم (محصول کشور ایران)

اپتکس (محصول کشور ایران)