عدسی انتی رفلکس

برای دیدن همه اجسام به نور نیازمندیم یعنی به نوری که از منبعی تابیده می شود و سپس به چشمان ما منعکس می شود و در این حالت شما می توانید به وضوح همه اشیا را ببینید. اشعه هایی که از مانیتور کامپیوتر و یا گوشی موقع دیدن به چشم ما می رسند اشعه های مضری هستند و بهتر است که افراد در هنگام استفاده از این وسایل از عدسی انتی رفلکس و یا عینک هایی که این عدسی ها را دارا هستند استفاده کنید.

به این خاطر که چشم ها بعد از مدتی که به انها نور تابیده می شود حساس می شوند و به کمک این عینک ها انعکاس نور به چشمان شما کمتر می شود و باعث می شود این حساسیت از میان برداشته شود.

با کمک این فناوری مهم تمامی نور های بازتاب شده از تصاویر از عدسی انتی رفلکس عبور می کنند و بدون ایجاد هیچ گونه حساسیت و مشکلی برای چشمان شما به راحتی می توانید تصاویر را به صورت واضح و مشخصی ببینید. در هنگام خریدن عینک افتابی به ویژگی lv خیلی توجه می کنید بهتر است در کنار این ویژگی انتی رفلکس بودن عینک های افتابی هم برایتان مهم باشد و در واقع این موضوع برای عینک های افتابی یک مزیت بسیار مهم تلقی می شود.

مزایای عینک های دارای عدسی انتی رفلکس چه می باشد؟

این عدسی های انتی رفلکسی به چشم شما دید بسار واضحی را می دهند و زمان هایی که نور بسیار زیاد می باشد مانند یک محافظ عالی برای چشمان شما عمل می کنند اگر از نوع عدسی انتی رفلکس پلاستیک فشرده هم استفاده می کنید بسیار سبک و باریک می باشد.

از مزیت های دیگر عدسی انتی رفلکس می توان به پوشش انتی استاتیک این عدسی ها اشاره کرد که مانع رسیدن گرد و خاک به چشمان شما می شود و باعث تمیز ماندن عدسی عینک شما می شود. از مزیت  مهم دیگر ان این است که عینک هایی که دارای عدسی انتی رفلکس هستند دارای کیفیت نسبتا خوبی می باشند به این خاطر که لایه های بیشتری دارند این عدسی ها از طیف رنگی سبز، ابی، بنفش و طلایی برخوردارند.

چگونه از عدسی های انتی رفلکسی مراقبت کنید؟

نباید این گونه عدسی ها را با هر نوع ماده ای پاک کنید و بری پاک کردن ان ها باید حتما از محلول مخصوص خودشان استفاده کنید.

اگر برای تمیز کردن انها از محلول های دیگری استفاده کنید باعث می شود که عدسی ها اسیب ببینند و خراب شوند.

از دستمال خشک برای تمیز کردن عینک استفاد ه نکنید چون عینک دچار خط و خش می شود کافی است که از قبل دستمال خود را با محلول مخصوص ان مرطوب کنید و سپس عدسی ها را با ان تمیز کنید اگر عدسی ها اسیب ببینند و دچار خط و خش شوند دیگر خاصیت بازتاب نور خود از اجسام را از دست می دهند و دیگر هیچ گونه کارایی ندارند و نمی توانند از چشمان شما در برابر نور های اضافی محافظت کنند؛ هم چنین عدسی انتی رفلکس را زیر فشار مستقیم قرار ندهید بخاطر این که به پوشش انها اسیب می زنید.

بهترین شیشه برای عدسی انتی رفلکس چه می باشد؟

برای هر نوع عدسی انتی رفلکسی یک نوع فرمول وجود دارد که تولیدکنندگان انها از این فرمولها استفاده می کنند ولی در کل عدسی ها از لایه های مختلفی تشکیل شده اند و هر چقدر که تعداد این لایه ها در عدسی مورد نظر شما بیشتر به کار رود میزان نور بیشتری را بازتاب می دهند و تعداد این لایه ها در بعضی از عدسی ها به 7 لایه هم می رسد.

پزشکان متخصص با توجه به شغل و مدل زندگی افراد و تکنولوژی که در زندگی انها وجود دارد از عینک های انتی رفلکس متفاوتی برایشان استفاده می کنند.

نکات مهم در رابطه با عدسی انتی رفلکس

این گونه عدسی ها فشاری که بر چشم وارد می شود را کاهش می دهند و به چشمان شما راحتی فوق العاده زیادی می دهند و باعث می شوند که شما از کیفیت دید بهتری برخوردار شوید و ساعت ها بتوانید از گوشی و یا کامپیوتر خود استفاده کنید بدون اینکه چشمانتان خسته شوند.

در هر صورت بهتر است که در هنگام استفاده از این وسایل حتی اگر هم عینک روی چشمتان نباشد به چشمان خود استراحت دهید و انها را تحت فشار قرار ندهید.

زمانی که از گوشی و یا کامپیوتر خود استفاده می کنید میزان نور را بررسی کنید و اگر دیدید که این میزان نور خیلی زیاد بود بهتر است که ان میزان نور را تنظیم کنید و از عینک انتی رفلکس استفاده کنید.

بهتر است که در هنگام کار حتما به چشمان خودتان استراحت بدهید و نورهای اتاق را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت مستقیم به چشمان شما نتابند. اگر این موارد را رعایت نکردید حتما چشمان شما ضعیف خواهند شد و باعث ایجاد سردرد و حالت تهوع در شما می شوند با رعایت این قبیل موارد می توانید عینکی با استانداردهای لازم و با کیفیت تهیه کنید.

خصوصیات عدسی عینک انتی رفلکس باید چگونه باشد؟

عینک هایی که دارای عدسی انتی رفلکس هستند میزان بازتاب نور را به شدت کاهش می دهند ومیزان این عبور را به اندازه 99 درصد کاهش میدهند. این عینک ها در روز به دید شما شفافیت بیشتری می بخشند به خصوص زمانی که نور با شدت زیادی می تابد و یا در هنگامی که در شب رانندگی می کنید.

عدسی پلاستیک انتی رفلکس در مقایسه با عدسی شیشه ای انتی رفلکس سبک تر و از لحاظ میزان فشردگی ظریف تر است. عدسی های پلاستیکی این نوع از شیشه ای ان نسبت به خط و خش مقاومتر وبا دوام تر هستند و پوششی که این عدس ها دارند انتی استاتیک است که باعث می شود ذرات و گرد و غبار را جذب نکنند و این ذرات بر روی عدسی عینک انتی رفلکس قرار نمی گیرند و باعث تمیز ماندن عینک شما می شود.

نتیجه گیری

اگر میزان نور مانیتور گوشی و یا کامپیوترتان زیاد است نور ان را به گونه ای تنظیم کنید که دردراز مدت به چشمان شما اسیبی نزنند و بهتر است که از عینک های انتی رفلکس استفاده کنید و در هنگام استفاده مداوم بعضی مواقع به چشمان خود استراحت دهید و به مدت 45 دقیقه از جای خود بلند شوید و استراحت و یا نرمش کنید وبهتر است که نوری که در اتاقتان به کار می رود نور مهتابی باشد و در مانیتور بازتاب نشود.

زایس (محصول کشور آلمان)

رودن اشتوک (محصول آلمان)

هویا (محصول کشور ژاپن)

ایندو (محصول کشور اسپانیا)

کاستوم (محصول کشور ایران)

اپتکس (محصول کشور ایران)